Palyaço Kiralama

Paylaş:

İster çocuğunuzun doğum günü partisi, ister okullarında gerçekleştirilecek bir çocuk güz festivali, bir sanat şovu ya da çocukların katılacağı başka bir etkinlik planlıyor olun, palyaçolar şenliklere harika bir katkı olabilir. Bununla birlikte, daha önce hiç palyaço tutmadıysanız, nereden başlayacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Etkinliğiniz için bir İstanbul palyaço kiralamak istiyorsanız, yapmanız gerekenleri burada sizler için derledik.

Önce yerel olarak hangi palyaço kiralama firmalarının ilinizde veya ilçenizde olduğunu ve hangi tür hizmetler verdiğini öğrenin. Ardından palyaçoların mevcut olduğunu öğrenin. Sonuçta, şehrinizden birini işe almak, saygın ve fiyat açısından adil olup olmadıklarını belirlemenizi kolaylaştıracaktır. Ailenizden ve arkadaşlarınızdan önerileri olup olmadığını öğrenmek için etrafınıza da sorduğunuzdan emin olun. Ek olarak, palyaçoları aramaya başladığınızda, referansları sorduğunuzdan emin olun. Çocuklarınızın yanında olacak birini seçerken, kesinlikle güvenilir bir kişi seçtiğinizden emin olmak isteyeceksiniz.

İlinizde olmayan veya kaliteli referanslar alamayacağınız bir palyaço seçerseniz, işe almadan önce arka plan kontrolü yapmak isteyebilirsiniz. Bu, şahsen gerçekleştirdiğiniz bir karşılıklı görüşme ile birleştiğinde, güvenilir birini işe aldığınızdan emin olabilirsiniz. Son olarak, kiralayabileceğiniz palyaçoların rekabetçi fiyatlar sağladığından emin olun. Bu dikkate alınması gereken en önemli şey olmamalı, ancak karar vermeden önce ne kadar ödeyeceğinizi kesinlikle bilmek isteyeceksiniz.

Çocuğunuzun etkinliği için bir saatlik palyaço kiralamak istediğinizde, itibarınızı da düşünmelisiniz. Çünkü kötü bir palyaçoyu işe almak ve çocukların başta olmak üzere diğer ebebeynleri de etkileyecektir. Bu da uzun süre konuşulmanıza ve ne kadar kötü bir seçim yaptığınıza kadar dedikodulara neden olacaktır. Sadece bir palyaço seçimi ile, geçirilen kötü bir zaman diliminden dolayı kötü anılmak istemezsiniz.

Palyaço Nasıl Kiralanır?

Bir çocuk partisi ya da doğum günü planlıyorsanız ve 60-90 dakikalık aktiviteler için planlama yapacak zamanınız yoksa, bir palyaço tutmayı düşünmelisiniz. Peki nasıl yapmalısınız? Ona bir göz atalım.

Adımlar

1.Liste Oluşturun

Yerel palyaçoların bir listesini oluşturun. Listeleri telefon rehberinde veya rezervasyon yapan firmalardan veya acentelerden bulabilir veya reklamları tarayıp arkadaşlarınıza sorarak bunları kendiniz bulmanız gerekebilir.

2. Öneriler İle Hareket

Öneriler toplayın. Palyaço kiralayan diğer arkadaşlarınıza performanslarının nasıl olduğunu ve palyaçonun uygun şekilde hareket edip etmediğini ve makul derecede eğlenceli olup olmadığını sorun.

3. Çocuklarınızın İlgi Alanlarına Göre Palyaço Seçin

Çocuklarınızın ilgi alanına uygun palyaçolar çağırın. Onlara izleyicinin tipik yaş grubunu, gösterinin uzunluğunu ve tipik bir eğlence rutininin neye benzediğini sorun.

4. CV’sini Kontrol Edin

İşe almayı planladığınız tüm sanatçıların geçmişini kontrol edin. Palyaço bağlı bir kurum aracılığıyla çalışıyorsa ve iyi referanslara sahipse, bu adım gereksiz olabilir.

5. Yüz yüze Görüşün

Bu sanatçı ile bir görüşme ayarlayın. Bunu telefonla veya şahsen yapabilirsiniz. Bununla birlikte, yüz yüze konuşmak size onun davranışını ve konuşma tarzını gözlemleme şansı verecektir. Davranışıyla ilgili herhangi bir şey sizi rahatsız ediyorsa veya performansını nasıl tanımladığından etkilenmiyorsanız, onu işe almayın. Her şeye rağmen bir şovmen eğlenceli olmalıdır. Ayrıca, bu oyuncuyu evinizde bulundurduğunuz için kendinizi güvende hissetmeniz gerekir. Görüşme veya röportaj hakkında bir şey bulursanız, devam edin ve farklı bir palyaço kiralayın.

6. Referans İletişimi

Referanslarıyla iletişime geçin. İyi bir gösteri yapıp yapmadığını öğrenin. Davranışı ve performansı hakkında ayrıntılı sorular sorun.

7. Palyaço Kiralama Fiyatları

Oranlarının ne olduğunu öğrenin. Palyaço kiralama fiyatlarının bir standartı yoktur. Saatlik palyaço veya tüm gün etkinlik fiyatı olup olmadığını sorun. Gerekirse müzakere edin ve ödeme konusunda bir anlaşmaya varın.

8. Rezervasyon Yaptırın

Erken rezervasyon yapın. Popüler eğlenceler en az bir ay önceden rezerve edilir – yaz sonu ve sonbahar en yoğun olanlardır. İlkbaharda da aynı yoğunluk söz konusu olabilir.

9. Sözleşme Yapın

Bir sözleşmeniz olduğundan emin olun. Beklentileriniz konusunda net olun ve oyuncunun verdiği sözleri incelediğinizden emin olun. Herhangi bir ekstra ücret olup olmadığını, tüm malzemelerini kendi getirip getirmediğini ve iptal politikasının ne olduğunu düşünün.

10. Etkinlik Sonrası Memnuniyeti Takip Edin

Takip edin. Etkinlikten sonra, diğer ebeveynlerin aynı ayak işlerini tekrar yapması gerekmemesi için geri bildirim sağlayın. İyi bir gösteri olsaydı, palyaço için referans olmayı teklif edebilirsiniz. Değilse, müşteri geri bildirimi vermek için kullandığı tüm sitelere ayrıntılı bir inceleme yazısı yazmayı düşünebilirsiniz.

Eğer sizde çocuklarınız için bir palyaçoya ihtiyacınız var ise sitemiz üzerinden İşinde Uzman Palyaçolara Hemen Ulaşıp Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir