Parke Döşetirken Eşyalarınızı Nasıl Aktarmalısınız ?

Paylaş:

Parke, bir desen oluşturmak için birbirine yapıştırılmış dar şeritlerden oluşan ahşap zeminlerdir. Parke ahşap döşeme karoları monte edilirken, parke ustaları tarafından yaygın olarak kullanılan iki yöntem vardır: bir duvara yakın başlama ve fayansın üst üste döşenmesi veya odanın ortasından başlanması ve fayansın bir piramit deseninde döşenmesidir. Eğer siz içinde bulunduğunuz eve parke döşetmeyi planlıyorsanız, 

Yeni Döşeme Alırken Mobilya İle Yapılması Gerekenler

Yeni döşemelerinizin kurulabilmesi için mobilya ve eşyalar ortadan tamamen kaldırılmalıdır. Mobilyalarınızla tam olarak ne yapmayı seçtiğiniz birkaç faktöre bağlı olacaktır. Kendinize birkaç soru sorarak bir plan formüle etmeye başlayabilirsiniz:

Yeni döşeme projeniz ne kadar büyük?

Tek bir odada mı yoksa tüm evde yeni bir döşeme mi planlıyorsunuz? Sadece küçük bir mutfak masasını ve iki sandalyeyi geçici olarak bir balkona kaydırmanız gerekiyorsa, bu bir şeydir. Ancak, evinizdeki her odada tüm mobilyaları düşünmeniz gerekiyorsa, bu başka bir şeydir.

Kurulum ne kadar sürer?

Kurulum için zaman çerçevesini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Sıkı bir programa sahipseniz ve mobilyalarınızın hızlı bir şekilde dışarı çıkmasını istiyorsanız, oyun planınızı değiştirebilir.

Eviniz ne kadar büyük?

Birkaç yedek odanız ve iki araba garajınız varsa, mobilyalarınızı değiştirmek için şehir merkezindeki bir stüdyo dairede yaşamaktan daha fazla seçeneğiniz vardır.

Bütçeniz nedir?

Mobilyanın taşınması (ve depolanması) söz konusu olduğunda, genellikle para ve kas arasında bir seçimdir. Kanepeyi kendiniz veya bir arkadaşınızla taşıyabilir misiniz? Bunu yapmak için başkasına para ödeyebilir misin? Veya geçici olarak bir depolama birimine taşımak için paranız var mı?

Ahşap döşeme veya halı montajcılarınız mobilyaları hareket ettiriyor mu?

Bazı şirketler, standart olmasa da, tekliflerinde hareket eden mobilyalar içerebilir. Bu seçeneğe sahipseniz, size zaman kazandırabilir (ve belki de ağrılı bir sırt!). Ancak, kurulumunuzun toplam maliyetini artırabilir.

Bu soruların cevaplarını aldıktan sonra, muhtemelen yeni döşemeniz kurulurken mobilyalarınızla başa çıkmak için bu üç ana strateji arasından seçim yapmak için yeterli bilgiye sahip olacaksınız:

Müzikal Sandalyeler

Yeni döşemeniz kurulurken mobilyalarınızı başka bir odaya taşıyın. Eğer birden fazla odanızın döşeme yapılıyor olması, odadan odaya taşınmak ve taşımak anlamına gelebilir. Zor bir iş, ama bir kuruşa mal olmuyor – ve sevgili koltuğunuz asla evden ayrılmak zorunda değil.

Balkonda veya Depoda Depolama

Bu seçenek yalnızca dış mekan depolama alanınız varsa çalışır. Bir balkon veya garaj, yeni bir yere koyarken mobilyalarınız için geçici bir ev olabilir. Ancak, mobilyalarınızın hasar görmesini önlemek için tesislerin su geçirmez ve güvenli olduğundan emin olmalısınız.

Kısa Süreli Saklama

Bir ay boyunca bir depolama birimi kiralamak, küçük bir döşeme projesi için aşırı olabilir, ancak hayatı çok daha kolay hale getirebilir. Bu, özellikle dar alanlarda yaşıyorsanız veya evinizde birden fazla alanı döşüyorsanız özellikle geçerlidir. Kiralanan depolama alanı rahat, güvenli ve güvenlidir. Hiçbir sabit sandalye ve masa karıştırma veya garip yanlış odaya sıkışmış mobilya üzerinde açma. Kendinize gerçekten bir mola vermek istiyorsanız, oraya taşınması için birini de kiralayabilirsiniz.

Yeni bir eve taşınıyor, mobilyalarınızı yeniden düzenliyor veya tatiller veya yeni yıl boyunca yeni mobilyalar eklemek mi istiyorsunuz?

Herhangi bir tür hareket sırasında, birçok insan mobilyalarına o kadar odaklanır ki, evlerinin eşit derecede önemli bir bölümünü – parke zeminlerini ihmal ederler. Parke zeminleriniz, mülkünüze değer katan, yaşam tarzınıza konfor katan ve alanınızdan daha fazla genel memnuniyet sağlayan önemli bir yatırımdır.

1. Zeminlerinizi Kaplayın

Mobilyaları evinizin içine veya dışına taşımadan önce, ezikleri, çizikleri önlemek için parke zeminlerinizi örtün. Bu amaçla kullanılabilecek birçok farklı ürün türü vardır. Birincisi, herhangi bir şekle kesebileceğiniz ve gelecekteki kullanım için saklayabileceğiniz, emici bir koruyucu ile bunu halledebilirsiniz.

2. Mobilya Sürükleme

Hareket sırasında zemini korumak için ne kullanırsanız kullanın, ağır mobilyaları asla zemine sürüklemeyin. Ne tür bir ahşap zemin veya bitmiş ahşap zemininiz olursa olsun, bu, yüzeyin yüzeyine zarar verebilir ve ahşapta eziklere neden olabilir. Hafif parçaları taşıyın ve kutuları lastik lastiklerle dolmalara yerleştirin. Kanepe gibi büyük mobilyaları taşırken taşıyamazsanız mobilya sürgülerini kullanın.

Masa ve sandalye gibi ağır veya hacimli mobilyalar için ayakları ve kenarları yumuşak bir kumaşla örtün veya dolguya sarın. Bu, öğeyi yanlışlıkla yere düşürmeniz durumunda parke zemininizin korunmasına yardımcı olur.

Mobilyalarınızın altında koruyucu keçe yoksa, özellikle mobilyalarınızı düzenli olarak yeniden düzenlemek istiyorsanız, bunları eklemek için iyi bir zaman olabilir.

3. Kötü Havalarda Dikkatli Olun

Yağmurlu havalarda veya kar yağdığında, zeminlerinize toz, çamur veya kar suları getirmemek için ekstra önlem alın. Evinize girip çıkmadan önce insanların ayakkabılarını silmeleri için ön kapıda büyük, ağır hizmet tipi bir paspas bulundurun.

4. Önceden Ölçün

Önümüzdeki ölçüm ve planlama, zeminlerin hasar görmesine neden olabilecek hataları önleyebilir. Yeni yerinize uymayan büyük bir mobilya parçasını riske atmayın. Çok küçük bir kapıdan çok büyük bir kanepeye oturmaya çalışan zeminleri çizebilir veya yeni yemek odanıza uydurmaya çalışırken yere bir zarar verebilirsiniz.. Büyük eşyaların alana kolayca girip çıkacağından emin olmak için mobilyalarınızı, kapılarınızı ve odalarınızı ölçün. Güzel ahşap zeminlerinize zarar verme riski taşımayın. Birkaç basit önlem alarak, zemini koruyabilir ve güzel ahşabı mükemmel durumda tutabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir