Parke Sistre Cila Renkleri ve Uygulama Yöntemi Nelerdir?

Paylaş:

Parke döşeme, zemini çekici hale getirmek için tasarlanmış geometrik bir desenle döşenen bir ahşap döşeme türüdür. Bununla birlikte, parke zemininiz eski, lekeli veya hasar görmüşse, artık çekici olmayabilir. Boya, hasarlı bir zemini kaplamak veya döşemenin rengini değiştirmek için kullanabilirsiniz. Farklı bölümlere farklı renkler uygulayarak veya ahşaba vurgu renkleri ekleyerek zeminin desenini geliştirmek için parke cila da kullanabilirsiniz.

1- Odadaki tüm mobilyaları çıkarın ve süpürgelik gibi boyanmasını istemediğiniz alanları bantlamak için ressamın bandını kullanın.

2- Yerleri temizleyin. Yağlı veya yağlı lekeler için ev temizleyici ve yağ çözücü kullanarak nemli bir süngerle yıkayın. Parke zemini cilaladıysanız bir cila sökücü kullanın. Temizledikten sonra fazla nemi silin. Çok fazla su ahşabın şişmesine neden olur.

3- Oyuk, çatlak veya delikleri tahta macunu ve macun bıçağıyla doldurun. Zeminin tamamen pürüzsüz olmasını istiyorsanız tahta parçaları arasındaki çatlakları doldurun. Bu çatlakları doldurmazsanız, zeminin deseni boyanızda görünebilir, bu da bazı durumlarda istenen etkidir. Zemini farklı renklere boyamak istiyorsanız, orijinal ahşap desenini görebilmenizde fayda var. Tüm macunun kurumasına izin verin.

4- Zeminleri sistre işlemi denilen elektrikli bir zımpara ile zımparalayın. Ayrıca zeminler için profesyonel İzmir sistre, cila desteği de alabilirsiniz. Nazik olun, ahşabın damarları yönünde zımparalayın ve zımpara makinesinin tek bir yerde uzun süre kalmasına izin vermeyin. Parkeyi koruyan kaplamayı mümkün olduğunca çıkarmaya çalışın. Tüm tozu yapışkan bir bezle silin.

5- Zeminleri yağ bazlı bir astar ile boyayın. Köşeler için fırça ve geniş alanlar için rulo kullanın. Boyayı kurumak üzere bırakın.

6- Zemini zemin boyası ile boyayın. Yağ bazlı boya veya lateks boya kullanabilirsiniz. Yağ bazlı boya lateksten daha zehirlidir ve çevreye ve sağlığınıza daha zararlı hale getirir. Ancak yağ bazlı boya, fırça darbelerini pek göstermez ve daha kolay zımparalar. Gerekirse birkaç kat uygulayın ve boyanın katlar arasında kurumasını bekleyin. Daha pürüzsüz bir yüzey için katlar arasında hafifçe zımparalayın ve boyaya zarar vermemek için elle zımparalayın. Tüm tozu yapışkan bir bezle silin. Devam etmeden önce boyanın tamamen kurumasını bekleyin.

7- Zeminleri bir fırça veya rulo kullanarak poliüretan zemin kaplamasıyla kaplayın. İki veya üç kat uygulayın.

Saten Laminat Parke Kaplaması

Masif veya işlenmiş ahşap zeminlerle kullanılmak üzere tasarlanan bir saten vernik ya da laminat cila, mükemmel dayanıklılığa ve özellikle temizlenmesi kolay bir yapıya sahiptir. Bu kaplama ile eşit bir parlaklığa sahip olacaksınız, yani ışık, ferah ve ferah bir his için nazikçe yansıtılır. Bu, özellikle bol miktarda doğal ışık kaynağına sahip olmayan odalarda kullanışlıdır.

Mat Lake Zemin Kaplama

Mat bir lake kaplama, ahşap zemininizin doğanın amaçladığı, korunduğu, ancak çok abartılı bir parlaklık etkisi olmadan görünmesini sağlar. Bunun sonucu olarak son derece popüler olan mat cila, neredeyse görünmez olmakla birlikte yine de mükemmel bir iş çıkarmaktadır. Bu yüzey, yağlı zemine benzer bir etki yaratır, ancak daha basit bakım gerektirir.

Yağlı Zemin Kaplaması

Modern üretim yöntemleri sayesinde, ahşap döşeme seçiminiz, ulaşmadan önce doğal yağlarla tamamen önceden bitirilebilir. Bu, ahşabın doğal güzelliğinin parlamasını ve dolayısıyla ülke genelinde hane halkı tarafından alınmasını sağlayan şeffaf bir yüzeydir. Arada sırada bakım gerektirse de, zemininizi korumak için hala harika bir iş çıkarmaktadır.

Parke Cila Uygulama Yöntemleri

Yağ Bazlı Poliüretan Vernikler Nasıl Uygulanır?

İnce kıllı bir fırça, temiz bir bez veya köpük fırça kullanın – genellikle geride çirkin tüyler bırakan ve aynı zamanda belirgin fırça darbeleri yapan ucuz fırçalara dikkat edin. Verniği, grenle aynı yönde fırçalayın ve çok kalın sürmeyin. Aynı alanı tekrar tekrar fırçalamayın. Üründeki kabarcıklardan kurtulmanıza yardımcı olan uzun fırça darbeleri kullanın. İşlemin sonunda kalan küçük kabarcıklar hızla kaybolmalıdır. Katlar arasında hafifçe zımparalayın.

Su Bazlı Poliüretan Vernikler Nasıl Uygulanır?

İnce bir fırça veya köpük ped ile çok ince bir kat uygulayın. Ahşap damarla aynı yönde çalışın. Tahıl yetiştirmekten kaçınmak için bir seferde çok fazla uygulama yapmayın – güvende olmak üzgün olmaktan çok daha iyidir, bu yüzden sakin olun. İlk katın birkaç saat içinde kuruması gerekir ve katlar arasında hafifçe zımparalama (zımparalama) yapmanız gerekmese de, profesyoneller genellikle yapar, çünkü daha pürüzsüz bir bitiş elde etmenize yardımcı olabilir. Astar kullanılıyorsa, 2 kat su bazlı cila genellikle yeterlidir; Astar kullanılmıyorsa, optimum koruma sağlamak için 3 kat gerekebilir.

Solvent Bazlı Poliüretan Vernikler Nasıl Uygulanır?

İnce bir fırça veya mikrofiber rulo ile ince bir kat uygulayın. Ahşap damarla aynı yönde çalışın. Kapıları ve pencereleri açarak odayı her zaman iyi havalandırın ve hızlı kuruma sürelerinin farkında olun. Su bazlı verniklerde olduğu gibi, astar kullanılıyorsa, genellikle 2 kat solvent bazlı cila yeterlidir; Astar kullanılmıyorsa, optimum koruma sağlamak için 3 kat gerekebilir.

Bu işlemlerle fazla zaman kaybetmek istemiyorsanız Profesyonel Parke Sistre Cilacılardan Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir