Personal Trainer Eğitmeni Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?

Paylaş:

Bir personal trainer bilgi birikimi ve deneyimi ile öğrencisine güven verebilmelidir. Sorularınızı eksiksiz şekilde cevaplamalı ve ruh halinizi analiz ederek size özel programlar oluşturmalıdır. Bu yüzden eğitmen seçerken öncelikle uzmanlığı konusunda emin olmalısınız. Uzman Deposu ’nda kolaylıkla bulabileceğiniz personal trainer belgesi olan uzman eğitmenler arasından güvenle seçim yapabilirsiniz.

Kendinize bir hedef koyduktan sonra ona ulaşmak için uzman bir personal trainer ile çalışmak sizi hedefinize odaklayacaktır. Ayrıca emin olmak adına eğitmenlerle daha önce çalışmış kişilerin yorumlarını inceleyerek en doğru kararı verebilirsiniz. Evinizin konforunda en iyi eğitimi almak isterseniz online personal trainer seçeneğini kullanabilirsiniz. Evden çıkmadan egzersiz yapabilmek size zaman kazandırır ve günlük işleriniz için ayırabileceğiniz vaktiniz olur. Pilates dersi almak istiyorsanız ama nereye bakacağınızı bilmiyorsanız, akıllı arama seçeneği ile sitemizden size en yakın eğitmeni bulabilirsiniz.

Personal Trainer İle Çalışmak

Kişisel bir antrenörü egzersiz rutininizle eşleştirmek, hedeflerinize güvenli ve etkili bir şekilde ulaşmanın ve fitness ekipmanınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamanın en iyi yoludur. Güvenlik, çok yönlülük, çeşitlilik ve uzmanlık, sertifikalı bir kişisel eğitmenle çalışmanın başlıca faydalarından sadece birkaçıdır.

Kişisel bir eğitmene yatırım yapmak, sağlığınıza ve zindeliğinize yatırım yapmaktır. En iyi eğitmenler, fitness yolculuğunuzun neresinde olursanız olun sizinle buluşur ve gerçekçi, iyi tasarlanmış egzersizlerle en iyi siz olmanıza yardımcı olur. Ayrıca, eğitmenler sizi sorumlu tutar, verimli egzersizlerle zamanınızı en üst düzeye çıkarır, belirli egzersiz hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olabilir ve (en önemlisi) sizi motive edebilir.

Personal Trainer Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Öncelikle kişisel sağlık hedeflerinizi tanımlayın, ister genel sağlık ve zindelik ister daha spesifik bir ihtiyaç olsun, ardından hedeflerinize uyan birini bulmak için eğitmenlerle görüşün.

Eğitmenlerle oturun veya onlarla egzersiz yapmayı deneyin. Soru sormaktan korkmayın, böylece onların felsefelerini, kişiliklerini ve hedeflerinize ulaşmak için birlikte atacağınız adımları anlayabilirsiniz. Deneyimli bir eğitmenin sorması gereken önemli sorular ve tartışma konuları şunlardır: Çeşitliliğe ihtiyacınız var mı? Ne tür egzersizlerden hoşlanırsınız? Sakatlanmalarınız var mı? Önceki bir eğitmenle olumsuz bir deneyim yaşadınız mı veya daha önce bir eğitmenle çalıştınız mı? Kaçınılması halinde, bunlar daha başlamadan bir ilişkiyi kurabilir veya bozabilir. Başlamak için aşağıdakileri göz önünde bulundurun;

Her Personal Trainer Sertifikalı mı?

Bir eğitmen sertifika bilgilerini verebilmelidir. Sertifikasyon sadece bilgi sağlamak için değil, aynı zamanda güvenliği sağlamak için de önemlidir.

Ne Tür Eğitimleri Var?

Egzersiz bilimi, beden eğitimi, spor beslenmesi ve kinesiyoloji gibi sağlık ve zindelikle ilgili dereceler hakkında soru sormak kesinlikle uygundur. Çoğu zaman, saygın eğitmenler bu bilgilere web sitelerinde veya kartvizitlerinde kolayca erişebilirler.

Ne Kadar Zamandır Sektörün İçindeler?

Deneyim hakkında bilgi alın. En sevdikleri başarı hikayelerinden bazıları nelerdir? Utangaç olmayın, bu kişi fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için çalışıyor olacak, siz de başkalarına başarılı bir şekilde yardım etme geçmişine sahip olduklarından emin olmak istiyorsunuz.

Uzmanlık alanları nedir?

Her eğitmenin kendi uzmanlık alanları vardır. Rehabilitasyon eğitimi veya maraton eğitimi veya kilo verme eğitimi konusunda uzman olup olmadıklarını öğrenin. Hedefleriniz konusunda tutkulu bir eğitmenle eşleştiğinizden emin olmak istersiniz.

Personal Trainer ile Çalışmak Neden Önemli?

Bireysel olarak spor yapmaya çalıştığınızda bir süre sonra motivasyon ve veriminizin düştüğünü görürsünüz. Bu noktada iyi bir personal trainer size gereken motivasyonu sağlamak için her zaman destek olur. Yaşam şeklinize göre size en uygun programı ayarlar ve uymanız yolunda sizi sürekli teşvik eder. Her personal trainer eğitimi size özel tasarlanır.

Bir eğitmenle çalışmanın bazı faydaları şunlardır;

  • Çalışmalarınızda süreklilik sağlarsınız.
  • Özel programlar sayesinde en yüksek performansı görürsünüz.
  • Çalışma saatleri size göre şekillenir.
  • Yanlış yapılan bir egzersizin sonucu oluşabilecek sakatlığın önüne geçersiniz.
  • Profesyonel bir personal trainer ile çalışıyorsanız egzersiz programınızı destekleyici bir beslenme programına da sahip olursunuz.

İsteklerinizi tümüyle karşılayacak güvenilir bir eğitmen bulabilmek en önemli noktadır.

Personal Trainer ile Ne Kadar Süre Çalışmalısınız?

Hedefinize ulaşana kadar uzman bir personal trainer ile çalışmak çok önemlidir. Daha sonrasında ise motivasyonunuzu korumak adına uzman eğitmenlerle sürekli çalışabilirsiniz. Sağlıklı kalmak adına sporu hayatınızın bir parçası haline getirmeli ve sürekliliğini korumalısınız. Kendi bölgenizde bir eğitmen arıyorsanız Personal Trainer Kadıköy şeklinde arama yaparak size en yakın eğitmenleri görebilirsiniz. Ayrıca personal trainer ücretlerini öğrenmek içinde aramada karşınıza çıkan eğitmenlerden teklif alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir