Pilates Dersi İçin İyi Bir Pilates Eğitmenini Nasıl Bulurum?

Paylaş:

Egzersiz yapmak ciddi bir iştir ve bilinçsizce yapılan bir egzersiz sakatlanmalara neden olabilir. Bu yüzden bir eğitmen eşliğinde yapılması en güvenli yoldur. Sağlıklı kalmak adına yaptığınız egzersizler sonucunda kötü sonuçlarla karşılaşmamak adına profesyonel birinden yardım almak en iyi seçenektir.

Sitemizde size en yakın pilates kursunu bulmak için Pilates kursu İstanbul gibi seçeneklerle arama yapabilirsiniz. Ayrıca daha önce pilates eğitimi almış kişilerin yorum ve değerlendirmelerini görerek seçiminizi yapabilirsiniz. Eğitim almak istediğiniz profesyonel hocalardan fiyat teklifi alarak en uygun seçeneği bulabilirsiniz. Sistemimizde ayrıca diğer kurs seçeneklerini de araştırabilirsiniz. Örneğin, dans kursu almak istiyorsanız ancak nerelerde kurs mekanı olduğunu bilmiyorsanız sitemizde arama yapabilirsiniz. Size en yakın pilates kursu veya dans kursu mekanlarını ve eğitmenlerini bulmak için uzmandeposu.com ‘u ziyaret edebilirsiniz.

Pilates Dersi Almak için Esnek Kurs Saatleri Alternatiflerini Nasıl Bulurum?

Pilates dersi almak istiyor ancak kendinize uygun saatlerde olanı bulamıyor olabilirsiniz. Programlarınızın yoğunluğundan dolayı pilates dersi almak isteyip sürekli erteliyor olabilirsiniz. Ve güvendiğiniz eğitmeni bulmakta zor olabilir. Sistemimizden arama yaparak eğitmenlerle görüşebilir, size uygun saatleri bildirebilir ve isterseniz de özel dersler alabilirsiniz. Ayrıca evinize özel pilates eğitmeni çağırabilir veya online pilates dersi seçeneklerini deneyebilirsiniz. Bu seçenekler sayesinde zaman konusunda bir sorun yaşamadan en iyi eğitimi alabilirsiniz.

Eğitmenlerden pilates dersi fiyatları konusunda teklif alarak karşılaştırma yapabilir ve size en uygun seçeneği bulabilirsiniz. Daha önce evde pilates dersi almış kişilerin yorumlarını okuyabilirsiniz buna göre seçim yapabilmeniz kolaylaşır. Evde pilates dersi alırken eğitmenlerin önerdiği bazı araç ve gereçlere ihtiyacınız olacaktır. Mat pilates dersleri için kullanmanız gereken bir üründür. Eğitmeninizin tavsiyelerine uyarak dersinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Pilates Dersi Ücretleri Her Kurs İçin Sabit Midir?

Pilates dersi fiyatları her kurs türü için farklılık göstermektedir. Online, özel ya da grup derslerinden hangisini istediğinize göre fiyatlar farklılık gösterir. Öncelikle hangi seçeneğin sizin için uygun olduğuna karar vermelisiniz. Daha sonra kaç saat derse ihtiyacınız olduğuna eğitmenle birlikte karar vererek ücret konusunda anlaşabilirsiniz.

Pilates Eğitmeni Nedir ve Ne Değildir?

Öncelikle ve en önemlisi, Pilates öğretmeniniz saygın bir eğitim şirketiyle eğitim almış ve tam kalifiye olmalıdır. Öğretmen adaylarının teori sınavlarını incelemesi ve geçmesi, bir dizi vaka çalışması ve ödev sunması, ilerici ve iyileştirici Pilates programlarını planlaması ve yaklaşık saat ve saat pratik öğretime dayalı nihai değerlendirmeleri üstlenmesi gerektiğinden Pilates yeterliliklerinin tamamlanması biraz zaman alır. O yüzden sizde sertifikalı uzman bir Pilates eğitmeni arayışında olmalısınız.

Bir Pilates eğitmeni size Joe Pilates tarafından oluşturulan aletlerle kişisel ders veya küçük grup dersleri sunabilmelidir. Bir mat, reformer, sandalye, güçlendirmeye yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış diğer birçok alet üzerinde egzersizler alacaksınız. Bu tip öğretmene “kapsamlı bir şekilde eğitilmiş Pilates Öğretmeni” denir.

Sadece bir matwork Pilates eğitmeni, yöneticileri ve öğretmenleri tamamen mat ve aparat konusunda eğitilmiş olan ve uygun olduğunda kapsamlı bir öğretmene yönlendirebilecek bir okuldan eğitim almış olmalıdır.

Bir Pilates eğitmeni ile ders almak hem fiziksel hem de zihinsel olarak inanılmaz derecede ödüllendirici olabilir ve sizin ve eğitmeninizin birlikte çalışmanız önemlidir. İyi uyum sağlayan kişilikler normalde başarının anahtarıdır ve eğitmeniniz siz bir ders bloğu satın almaya karar vermeden önce her zaman bir giriş dersi vermelidir. Birçok pilates kursu ve eğitmeni bulacağınız platformlarda ayrıntılı olarak cv ’lerini bulacağınız eğitmenler olacaktır. Bu nedenle biyografilerini okumak için zaman ayırın ve birlikte çalışmaktan zevk alacağınızı düşündüğünüz bir öğretmen seçin. Pilates, Fizyoterapi veya diğer manuel “tedavilerin” yerini almaz, ör. Osteopati, Kayropraktik.

Pilates Öğretmenlerinin çoğunluğu tıbbi olarak kalifiye değildir ve reçete yazamaz, tedavi edemez veya tedavi sunamaz veya kendilerini böyle tanımlayamaz. Pilates Öğretmenleri, Joe Pilates tarafından mat ve aparatlar üzerinde oluşturulan ve sağlığa faydaları olan egzersizleri öğretmekle yükümlüdür. Tıbbi bir sorununuz varsa veya bir durum için “tedaviye” ihtiyacınız varsa, önce bir Pilates Öğretmeni görmenizi önerebilecek bir Tıp Uzmanı ile görüşmelisiniz.

Pilates eğitmeniniz Pilates konusunda hevesli ve tutkulu olmalı, pratik deneyim ve bilgi birikimine sahip olmalı, egzersizleri iyi uygulayabilmeli ve gösterebilmelidir. Pilates’in faydalarını sizinle paylaşma ve dersleri iyi yapılandırılmış, kapsamlı ve düşünülmüş bir şekilde öğretme konusunda da gerçekten samimi olmalıdırlar.

Konusunda uzman birçok mesleği sizlerle ihtiyacınıza göre buluşturan uzmandeposu.com pilates eğitmeni konusunda da başvurabileceğiniz bir kaynaktır. Yüzlerce seçenek arasından seçiminizi yapabilir, fiyat teklifi alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir