Pilates Dersi Nasıl Verilir ?

Paylaş:

Pilates öğrenmek için hazır mısınız? Bu makale, Pilatese yeni başlayanların aşina olmak isteyeceği temel bilgileri ve hareket ilkelerini vurgulamak için yazılmıştır. Bu makaleyi okumayı ve bazı bağlantılarını keşfetmeyi bitirdiğinizde, Pilatesin ne olduğu hakkında ve nasıl başlayacağınız konusunda iyi bir fikriniz olacak. Ardından, başlangıç ​​egzersizlerine geçmeye hazır olacaksınız.

Pilates nedir?

Pilates, Fitness alanında en hızlı büyüyen trendlerden biridir. Pilates yapmanız gerektiği sonucuna bile varmış olabilirsiniz. Ancak Pilates egzersizlerine başlamadan önce, Pilatesin ne olduğu ya da ne olmadığı ve onu neyin benzersiz kıldığı konusunda biraz fikir edinmek isteyebilirsiniz.

Pilates eğitiminiz hakkında vermek isteyeceğiniz ilk karar, Pilatesi nasıl öğreneceğinizdir. Özel bir dersle mi, bir grup dersiyle mi başlayacaksınız yoksa tek başınıza mı devam edeceksiniz?

Her zaman önce bir sınıf veya bazı bireysel seanslar yapmanızı önerilir; ancak bunu yapamazsanız, uzmandeposu.com ’da Pilates eğitmeni bölümünde seçebileceğiniz çok sayıda eğitmeni ve Pilates kursu seçeneklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Artık bazı temel bilgilere sahip olduğunuza göre, yeni başlayan Pilates egzersizlerine geçmeyi düşünmenin zamanı geldi. Ancak bunu yapmadan önce aşağıda, Pilates egzersizlerinden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak Pilates yaklaşımı hakkında birkaç temel liste listelenmiştir.

Pilates Prensipleri Merkezleme, Konsantrasyon, Kontrol, Hassasiyet, Nefes ve Akış…. Bu terimler Pilates hareketi için uyguladığımız temel prensipleri ifade eder. Pilates egzersizleri tüm beden / zihin olayları olarak yapılır. Pilates prensipleriyle çalışmak, yaptığımız hareketlere tüm dikkatimizi çekmemize yardımcı olur. Bu dikkat, etkinliklerini hızlandırır ve vücudun her egzersizden, egzersizin akılsızca yapılacağından daha fazla şey öğrenmesini sağlar.

Temel Pilates hareketleri karın kaslarınızı nasıl kullandığınız, pelvis ve omurgayı nasıl konumlandıracağınız ve Pilates egzersizlerinde tekrar tekrar kullanılan hareket açıklığınızı nasıl artıracağınızla ilgili birkaç temel bilgi vardır. Bu hareketlerle Pilates egzersizinizden maksimum fayda sağlamak için sağlam bir temele sahip olacaksınız.

  • Nötr Omurga Bulmak
  • C Eğrinizi Bulmak
  • Yanal Solunum

Aslında, Pilates egzersizlerinin farklı vücut tipleri ve zindelik seviyeleri için uyarlanabilirliği, birincil faydalarından biridir. Hemen hemen tüm Pilates egzersizleri, farklı ihtiyaçları karşılamak için değiştirilebilir. İyi bir eğitmen, videoda öğrettikleri alıştırmalarda değişiklik yapmak için size fikir verecektir.

Pilates o kadar popüler hale geldi ki, her yerde eğitim için yeni fırsatlar ortaya çıkıyor. Sertifikalı bir eğitmenle başlamak her zaman en iyisi olsa da, benimsediğiniz yaklaşım bütçenize, fiziksel sağlığınıza ve deneyiminize göre önemli ölçüde değişebilir.

Mat veya Reformer?

Yapmanız gereken ilk kararlardan biri, mat işiyle mi başlamak yoksa doğrudan reformer gibi ekipmanlarla mı çalışmaya başlamaktır.

Spor salonu kurulumuna alışkın olanlar için, reformcu genellikle normal bir mat dersinden “daha fazlasını” yaptığınız izlenimini verebilir. Sonunda, bu bir yanlışlık olabilir, ancak kesinlikle makineye insanların geri gelmesini sağlayan bir çekiliş var. Bu tek başına büyük bir artı.

Mat çalışmasının avantajı, ekipmana geçmeden hemen önce muayenehanenizin temelini oluşturmaya odaklanabilmenizdir.

Dahası, paspas işi tamamen taşınabilir ve her yerde yapabileceğiniz bir şey. Tersine, reformcu temelli eğitim, özel, tam donanımlı bir Pilates stüdyosu bulmanızı gerektirir. Pilates sunan çoğu spor salonu yalnızca mat temelli dersler verir.

Özel, Düet veya Grup Eğitimi

Özel Pilates eğitimi çoğu kişi tarafından bir lüks olarak kabul edilir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, özel bir eğitmen saatte 50 ila 200 dolar arasında herhangi bir yere mal olabilir.

Bire bir eğitimin kesinlikle bir faydası olsa da (ve evde egzersiz yapmanın rahatlığı yenilmez), devam eden bir masraf olarak, fiyat etiketi engelleyici olabilir. Bununla birlikte, birkaç özel dersle başlamak, yalnızca sizi doğru yöne yönlendirmek için değerli bir yatırım olarak kabul edilebilir.

Diğer bir alternatif ise düet eğitimidir. Adından da anlaşılacağı gibi, “düet yapmak”, genellikle tek bir kişiyle aynı fiyata iki kişinin eğitildiği anlamına gelir. Buradaki tek husus, birinin diğerini geride tutmaması için her iki ortağın da aynı seviyede olması gerektiğidir.

Açıkçası, Pilates eğitiminin en uygun fiyatlı yöntemi bir grup dersidir. Ortalama olarak pilates fiyatları , bir reformer sınıfı için yaklaşık 150 – 200 lira veya daha fazla veya bir mat sınıfı için 75 – 150 lira arasında değişmektedir. Sınıf mevcudu özellikle büyükse, pratiğinizi özel veya düet eğitimiyle tamamlamayı seçebilirsiniz.

Hangi eğitimi seçerseniz seçin, tamamen sertifikalı bir eğitmen bulduğunuzdan ve yaralanmalardan kaçınmak ve sonuçları en üst düzeye çıkarmak için sizin için doğru olan seviyeyi seçtiğinizden emin olun.

Pilates Eğitimi için Tamamlayıcı Araçlar

Fitness çabalarınız hakkında içgörü kazanmayı seven biriyseniz, Pilates konusunda kesinlikle şanslısınız. Temel eğitimden top üzerinde Pilates veya yoga ile Pilates gibi gelişmiş hibrit tekniklere kadar, aralarından seçim yapabileceğiniz kelimenin tam anlamıyla yüzlerce kitap ve DVD başlığı vardır. Bu başlıkların çoğu e-okuyucu formatında mevcuttur veya YouTube’da ücretsiz olarak görüntülenebilir.

Siz de bir Pilates eğitmeni ya da Bakırköy Pilates kursu arıyorsanız Uzman Deposu ile Uzman Pilates Eğitmenlerine Ulaşabilir Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir