Pilates Eğitimi Almanın 10 Önemli Faydası

Paylaş:

Pilates yapmak için 10’dan fazla neden var. Örneğin, daha iyi uyku ve daha iyi bir cinsel yaşam bu listede bile değil, ama olabilirler. Buradan başlayın ve Pilates hakkında ne düşündüğünüzü görün. Pilates sizin için uygun mu? Pilatesi zaten yapıyorsanız, favori nedeninizin listeyi oluşturup oluşturmadığını görün.

1- Vücudu Bütün Olarak Çalıştıran Spor Pilates

Bazı egzersiz formlarının aksine, Pilates vücudun belirli kısımlarını aşırı geliştirmez ve diğerlerini ihmal etmez. Pilates antrenmanları, esnekliğin yanı sıra güç ve dengeli kas gelişimini teşvik eder ve eklemler için hareket aralığını arttırır. Nefes ve zihin de dahil olmak üzere çekirdek desteğe ve tüm vücut zindeliğine dikkat etmek, başka yerlerde bulmak zor olan bütünleştirici bir fitness düzeyi sağlar. Pilatesin rehabilitasyon ortamlarında ve sporcularda popüler olmasının bir nedeni de budur. Pilatesin yaptıkları her türlü hareket için harika bir temel olduğunu düşünen bir yapısı vardır.

2- Pilates Birçok Fitness Seviyesine ve Gereksinimine Uyarlanabilir

İster egzersiz yapmaya yeni başlamış bir kıdemli, ister seçkin bir atlet olun, ister aradaki bir yerde olun, Pilates hareketinin temelleri sizin için geçerlidir. Temel güçten inşa etmek, doğru hizalamaya odaklanmak ve beden / zihin bütünleştirici yaklaşımı Pilatesi herkes için erişilebilir kılar. Egzersizleri ve hatta erkekler için Pilates için belirli hususları değiştirmenin yolları vardır. Bu bilgiler, hedeflerinize ulaşmak için sınıflarınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olabilir.

3- Pilates Kas Yığını Olmadan Mukavemet Yaratır

Uzun, yağsız kaslar vücudumuzun ihtiyacı olan durumunu açıklar. Pilateste gösteri için kas inşa etmek istemiyorsunuz. Bir bütün olarak vücudunuzun bağlamında mükemmel çalışan tonlu kaslar inşa ediyorsunuz ve yaşam boyunca hareket ederken bireysel fonksiyonel fitness ihtiyacınız var. Pilatesin uzun, güçlü kaslar yaratmasının bir yolu, eksantrik kasılma adı verilen bir tür kas kasılmasından faydalanmaktır.

4- Pilates Esnekliği Artırır

Pilateste, kasların uzunluğunda ve gerilmesinde ve eklemlerdeki hareket aralığında güvenli bir artış için çalışırsınız. Pilateste (yogada olduğu gibi) çok fazla “simit mantığı” bulamazsınız, ancak yaşam akışını karşılamak için gerilebilen ve bükülebilen bir vücut gerçekçi bir hedeftir.

5- Pilates Çekirdek Gücü Geliştiriyor

Vücudun çekirdek kasları sırt, karın ve pelvik tabanın derin kaslarıdır. Güçlü, esnek bir sırt, iyi duruş ve etkili hareket modellerini desteklemek için bu kaslara güveniyoruz.

Çekirdeğimiz güçlü olduğunda, vücudun çerçevesi desteklenir. Boynumuz ve omuzlarımız gevşeyebilir ve geri kalan kaslarımız ve eklemler işlerini yapmakta serbesttir (ancak daha fazlasını yapmak zorunda değildir). Güzel bir yan fayda, çekirdek eğitimin düz abs geliştirmesidir. Pilates, egzersizlerden en iyi şekilde yararlanmak için karın kaslarınızı nasıl çekeceğinizi öğrenmenize yardımcı olabilir.

6- Pilates Duruşu İyileştirir

İyi duruş, güçlü bir çekirdek tarafından desteklenen iyi hizalamanın bir yansımasıdır. Kişinin özgürce hareket edebileceği bir konumdur. Pilates hareket temelleri ile başlayarak, mat ve ekipman alıştırmaları ile ilerleyen Pilates vücudu güç ve uyumla ifade edecek şekilde eğitir. Pilates uygulayan insanlar genellikle mükemmel bir duruşa sahiptir. İnsanların sırt ağrısı için Pilates yapmasının bir nedeni de budur.

7- Pilates Enerjiyi Artırır

Bu bir paradoks gibi görünebilir, ancak ne kadar çok egzersiz yaparsanız, o kadar fazla enerjiniz olur. Ne kadar enerjik olursanız, egzersiz rutininizi (bir noktaya, elbette) o kadar çok hissedeceksiniz. Pilates nefesi ve kan dolaşımını harekete geçirir, omurga ve kasları uyarır ve vücudu tüm vücudu egzersizden aldığı iyi duygularla doldurur.

8- Pilates Kilo Kaybını ve Uzun, Yalın Görünümü Geliştirir

Pilatesi düzenli olarak uygularsanız, vücudunuzu değiştirir. Uzun, güçlü kaslar ve daha yalın bir görünüm yaratmasıyla tanınan Pilates, kas tonunuzu geliştirir, kasları dengeler, güzel duruşu destekler ve size kolaylık ve zarafetle hareket etmeyi öğretir.2 Bütün bunlar sizi daha iyi hissetmenizi ve hissetmenizi sağlayacaktır. Kilo vermek istiyorsanız, kilo kaybı formülü aynı kalır: Aldığınızdan daha fazla kalori yakın. Tam vücut fitness yöntemi olarak Pilates yardımı bunu yapmanıza yardımcı olacaktır. Aerobik aktivite ile birlikte, Pilates bir kilo kaybı ve vücut tonlama aracı haline gelir. Başlamak için, artı boyutlu bir Pilates sınıfına bakabilir veya egzersizinizi kilo kaybı için nasıl tasarlayacağınızı okuyabilirsiniz.

9 -Pilates Farkındalığı Artırır – Beden / Zihin Bağlantısı

Joseph Pilates, Pilatesin (ya da dediği gibi “kontrol”) “bedenin, zihnin ve ruhun tam koordinasyonu” ile ilgili olduğu konusunda kararlıydı. Bu Pilates egzersizinin bir sırrıdır. Her hareketi toplam dikkatimizle uyguladığımızda, beden ve zihin her egzersizden mümkün olan en fazla faydayı sağlamak için birleşir. Pilates ilkelerimerkezleme, konsantrasyon, kontrol, hassasiyet, nefes ve akış – bedeni ve zihni entegre etmek için kullanılan anahtar kavramlardır.

10- Pilates Öğrenmenin Birçok Yolu Var

Pilatesin giderek artan popülaritesi haritayı koydu, bu yüzden sınıflara ulaşmak çok kolay. Erişilebilirlik yeni başlayanlar için iyidir, çünkü eğitiminize ilk başladığınızda bir stüdyo veya spor salonunda (tercihen sertifikalı bir Pilates eğitmeninden) canlı Pilates eğitimi ile başlamak önemlidir. Başladıktan sonra öğrenmenizi her zaman tamamlayabilirsiniz. Evde Pilates bile yapabilirsiniz. Süslü ekipmanlara ihtiyacınız yok – sadece paspas ve rahat kıyafetler yeterlidir.

Sitemizden En İyi Pilates Eğitmenlerine Ulaşabilir, Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir