Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat Nasıl Yapılır?

Paylaş:

Ev taşıma, temel mantık ile birlikte iki ev arasında bir evin bütün eşyalarını düzenli ve güvenilir şekilde taşınması ile sağlanır. Bu işlem çoğu zaman bir şehir içerisinde farklı semtler ya da ilçeler arasında olsa da bazen farklı şehirler arasında da olabilir. Bu noktada hizmet verecek işletmeler, şehirler arası evden eve nakliyat firmaları kategorisinde yer alır.

Şehirler arası ev taşımacılığı gerçekleştiren firmalar, aslında şehir içerisinde taşımacılık yapan firmalar ile çok benzer standartlara sahiptir. Yani eşyanın toplanması, araca yüklenmesi, taşınması, yerleşiminin sağlanması gibi birçok noktada benzer hizmetler sağlarlar. Bu hizmet açısından en büyük farklılıklar taşıma mesafesinin uzun olması nedeniyle kullanılan araçlar, çalışan personel ve talep edilen fiyatlarda ortaya çıkmaktadır.

Şehirler Arası Nakliyat Sistemi Nasıl İşler?

Eğer güvenilir ve sorunsuz bir şekilde evinizin iki farklı şehir arasında taşımasını istiyorsanız, ilk aşamada elbette ki profesyonel bir firma ile anlaşmanız gerekir. Profesyonel bir firma her zaman yorumları, tecrübeleri ve sistemleri ile güvenilir olmalıdır. Bu tarz firmalar faturalı bir şekilde çalışırken, modern sistemlerde asansörlü araçlar ile taşıma yapmalı, sigortalı kapsamda eşyalarınızı, K3 belgesi sahibi olan araçlar ile taşımalıdır.

Seçtiğiniz firmanın tüm bu özellikleri bulundurduğuna emin olduktan sonra taşıma hizmetinin belirlenmesi için farklı firmaların fiyat alternatiflerini karşılaştırabilirsiniz. Bu bağlamda da evinizde genellikle ücretsiz bir keşif yapan firmalar, eşyanın miktarı, çalışacak eleman sayısı, ambalaj miktarı ve taşıma mesafesi gibi konulara göre sizlere fiyat verebilirler.

Fiyat anlaşmasını gerçekleştirdiğiniz bir firma, sigortalı bir şekilde taşıma gerçekleştirmeyi de kabul ettiğinde, artık rezervasyonu gerçekleştirerek bir gün ve saat belirleyip hizmet alabilirsiniz. Anlaştığınız firma belirlenen tarihte iyi bir taşıma gerçekleştirmek için evinizdeki

 • Beyaz eşyalar
 • De-monte mobilyalar
 • Mutfak eşyaları
 • Salon eşyaları
 • Temizlik eşyaları
 • Oda eşyaları
 • Değerli eşyalarınız
 • Kitaplarınız
 • Kıyafetleriniz ve ayakkabılarınız
 • Çiçekler
 • Teknik eşyalar gibi kategorilerin tümü için ayrı ayrı niteliklere sahip ambalajlar ile güvenli taşıma sistemi oluşturur.

Eşyalarınızın sorunsuz bir şekilde ambalajlı hale getirilmesi ile birlikte evinizin bulunduğu kata ve sokağın yapısına göre imkan bulunması dahilinde asansörlü araçlar ile hızlı ve güvenilir taşıma sayesinde eşyalar araca doğru istif ile yüklenir. Çok değer verdiğiniz en özel eşyalarınızın mutlak bir şekilde tarafınızdan özel araçlarınızda yanınızda taşınması daha doğru olacaktır. Ayrıca ambalajını bizzat sizin gerçekleştirdiğiniz eşyalarda da eşyanın türünü ve dikkat edilmesi gereken noktaları ambalaj üzerinde belirtmeniz doğru olacaktır.

Şehirler Arası Nakliyatta Ulaşım Sonrası Nasıl Hizmet Verilir?

Taşıma planı tamamlandıktan sonra farklı bir şehre ulaşan eşyalarınızın, yine aynı sistem ile güvenilir bir şekilde evinize yerleşmesi için önceden yaptığınız planlamaya göre eşyalar ambalajlarından ayrıldıktan sonra yerlerine sırasıyla yerleştirilir. Bu konuda genellikle anlaştığınız yerel firmalar, farklı bir şehirde ki yerel firmalar ile anlaşmalı şekilde sizi aynı standartlarda hizmet verilmesini sağlar. Ulusal bazda ki nakliyat firmaları ise her şehirde bulunan şubeleri ve personel yapılarıyla korudukları standartlar sayesinde bu hizmeti sağlar.

Genellikle eşyalarınızın farklı şehirdeki evinize ulaşmasından önce sizin bu şehre ulaşmanız her zaman doğru olacaktır. Bu sayede eşyalar ulaşmadan önce evinizin temizliğini yapabilir, genel düzenlemesini sağlayabilir ve eşyaların taşınması sonrasında hasar ya da eksiklik kontrollerini yapabilirsiniz. Ardından gerçekleştirilen gerekli fatura, sigorta ve ödeme işlemleri tamamlanarak hizmete sonuca ulaşılabilir.

Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat İçin4 FİYAT TEKLİFİ ALŞehirler Arası Evden Eve Nakliyat Hizmeti VeriyorsanÜCRETSİZ ÜYE OL

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir