Şehirlerarası Nakliyat Öncesi Eşyalarınızı Koruyacak 9 öneri

Paylaş:

Yeni bir ortama uyum sağlamaya ilişkin kaygılara ek olarak, ev sahipleri genellikle kişisel eşyalarının taşınma sürecinde kaybolacağından veya hasar göreceğinden endişe ediyorlar. Neyse ki, kişisel eşyalarınızın zarar görmesini önlemek için genellikle dikkatli bir şekilde önceden planlama yapmanız yeterlidir. Aşağıda, Şehirlerarası Nakliyat öncesi eşyalarınızı koruduğunuzdan emin olmak için 10 adımı bir araya getirdik.

 • Taşınma Öncesi Büyük Parçaların Sökülmesi

Daha büyük parçaları hareketli bir kamyona yüklemeden önce sökerek zaman, kaynak ve nakliye maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz. Aşağıda, taşıma işlemini kolaylaştırmak için parçalarına ayırabileceğiniz bazı öğe örnekleri verilmiştir:

Yataklar: Çarşafları ve yatakları bir kutu veya torbaya koyun; yatağı ve rayları yatak çerçevesinden çıkarın.

Masa Üstü:  Daha güvenli bir taşıma işlemini kolaylaştırmak için masa üstünü masanın tabanından çıkarabilirsiniz.

Raflar: Sökme adımları tel raflar, metal raflar veya ahşap raflara bağlı olacaktır.

İkili – Üçlü Koltuklar: Genellikle ikili veya üçlü koltuklar yastıkları üzerine yerleştirilerek kullanılır. Yastıklarını ve gövde kısımlarını ayırmak ve taşınma önceliğini gövde kısımlarına vermek işinizi kolaylaştıracaktır.

 • Doğru Ekspertiz Hangi Tip Kamyon İle Taşınmanız Gerektiğini Ortaya Çıkarır

Taşınmadan önce değerli eşyalarınızın tahmini boyutlarını elde etmemeniz, gerekli kamyon alanını fazla tahmin ederseniz harcanan masraf ve kamyon boşluğuna veya gereken alan sayısını az tahmin ederseniz hareketli araç sıkıntısına neden olabilir. Bunu önlemek için önceden nakliyat firmasından isteyeceğiniz bir ekspertiz sayesinde eşyalarınıza uygun bir kamyon ile taşınmanızı sağlayacaktır.

 • Battaniyeler Sadece Kışın Değil Taşınırken De Lazım

Battaniyeler, mobilyalarınız ve daha büyük değerli eşyalarınız için mükemmel koruma sağlar. Değerli eşyalarınızın yüzeyini kaplar ve yeni evinize taşınırken hasar görmelerini önlerler. Evden Eve nakliyat firması hizmetlerini kullanıyorsanız, muhtemelen çok sayıda battaniyeye sahip olacaklardır. Veya kendi taşınmanızı kendiniz ayarlıyorsanız, yerel satış mağazalarından battaniyeleri kolayca satın alabilirsiniz.

 • Taşınmak Zorlu Bir Süreç Sağlık İse Çok Önemli

Birçok ev sahibi, bir taşınma sırasında büyük mobilya parçalarını taşıma zorluğunu hafife alıyor. Daha büyük öğelerin taşınması için yardım alınmaması feci sonuçlar doğurabilir. Aşağıda, en iyi şekilde bir ekibin yardımıyla gerçekleştirilen bazı durumlar yer almaktadır:

 • Ağır mobilyalar, dolaplar, beyaz eşyalar, büyük akvaryumlar, piyanolar, gibi birçok büyük veya ağır eşya içeren bir hamle
 • Birkaç büyük kamyon yükünün taşınmasını içeren hareketler
 • Hemen veya çok sıkı zaman kısıtlamaları içinde tamamlanması gereken bir hamle

Tüm bunlar 1 ya da iki kişi ile yapılacak işlemler değildir. Bir ekip işidir. Ve sağlık da çok önemlidir. Taşınma esnasında ve sonrasında çıkabilecek bir kaza sonrası uzun süre sağlığınızdan olabilirsiniz. Aynı şekilde evden eve nakliyat firması ile çalışıyorsanız gelen ekibin sigortalı olarak çalıştığından emin olmalısınız. Ekipten herhangi birinin ağır yaralanması durumunda evden eve nakliyat firması kadar sizin de sorumluluğunuzun olduğunu unutmayın.  O yüzden sigortalı olup olmadıklarını öğrenmek ve sorgulamak sizin de sorumluluğunuzdadır.

 • Kırılacak Eşya Kutularını Etiketleyin

Kırılgan ürünler dikkatlice sarılmalı ve sağlam kutulara veya kartonlara paketlenmelidir. Kutular ve kartonlar nakliye bandı ile kapatılmalı ve ekstra güvenli kullanım için “Kırılgan” etiketle etiketlenmelidir. Aşağıda, kırılgan eşyaları paketlerken önerilen bazı malzemeler bulunmaktadır:

 • Kabarcık sargısı
 • Sıvı köpük ambalaj
 • Polistiren dolgu maddesi

Elektronik aletlerin kabarcık sargısı ile sarılması, aynı zamanda kutulanması ya da battaniye gibi ikinci bir önlemin alınması kırılma veya çizilme gibi kazalara karşı etkili bir savunmadır. Diğer dolgu maddeleri kutular içinde kullanılırlar. Bu yüzden kutular içinde dolgu maddesi kullanacaksanız kırılacak bardak gibi seramik gibi aksesuarların ambalaj ya da gazete kağıdına sarılması da ikili koruma sağlayacaktır.

 • Küçük, Yüksek Değerli Eşyaları Kişisel Aracınızda veya Yanınızda Taşınması Önemlidir

Sizin için son derece değerli veya önemli olan tüm kişisel eşyaları kişisel olarak taşımalısınız. Örneğin, takı, büyük miktarda nakit ve taşınabilir elektronik cihazları içerir.

 • Kamyona Eşya Yerleştirmek Aslında Bir Sanattır

Eşya yerleştirme, kamyonlardaki alanı en üst düzeye çıkarmanıza ve daha küçük kırılgan eşyaları korumanıza yardımcı olan bir tekniktir. Bir taşıma sırasında profesyonel bir ekip daha küçük, güvenli bir şekilde sarılmış değerli eşyalarınızı barındırmak için kamyon üzerinde kullanılabilecek yuvalama alanı yaratır ve bu sayede kırılacak eşyaları diğer büyük mobilyaların koruma şansından yararlanarak taşınmasını sağlayabilir.

 • Yeni Evinizde Taşınma Listenizi Kontrol Edin

Profesyonel bir evden eve nakliyat firması kiralamış olsanız bile, değerli eşyalarınızın yeni evinize teslim edildiğinden, emin olmak üzere listenizi kontrol edin.  Bu aynı zamanda kutuların, büyük mobilyaların indirildikten sonra zararsız teslim alındığını da kontrolünü içerir.

Şehirlerarası bir taşınma, zorlu bir süreçtir ve profesyonel destek alınmadan yapılması neredeyse zorlu süreci daha da zorlaştırır. O yüzden taşınmaya karar verdiğinizde bütün maliyet hesaplamalarınızı profesyonel bir destek almak üzere yapın. Profesyonel hizmet almadan daha ucuza mal olur diye düşünürken, yaşayacağınız aksilikler ve sorunlar sizin canınızı çok daha uzun süre yakabilir.

Sitemizden, En iyi Şehirler Arası Nakliyat Firmalarına Ulaşabilir Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir