Seramik Fayans Ustasına Karar Vermenizde 5 Önemli İpucu

Paylaş:

Eğer sizde bir seramik fayans hayranı iseniz evinizde ne kadar fazla karo olursa o kadar iyidir diye düşünmeniz doğaldır. Ancak her yüzeyi onunla mutlu bir şekilde kaplayacak olsanız da, duvarlarda ve zeminlerde çeşitli boyut, şekil ve desenlerdeki karoları birleştirirken göz önünde bulundurulması gereken bazı ayrıntıları bilmekte fayda vardır. Geniş alanların döşenmesi büyük bir yatırım gerektirdiğinden, İstanbul seramik fayans ustası kararı vermenizin ne kadar önemli bir ayrıntı olduğu ortaya çıkmaktadır.

Fayans Ustasına Karar Vermekte Önemli Olan 5 İpucu

Seramik Fayans Ustasına karar vermeden önce bakmanız gereken ilk ayrıntı önceliğiniz referanslarıdır. Yaptığı işlerin listesini ve fotoğraflı detaylarını, gerektiğinde fayans ustası olarak çalıştığı evlerin ev sahipleri ile görüşebilme ihtimalinizi Ankara fayans ustası ile konuşmalısınız. İşçiliği ve uzmanlığı konusunda içiniz rahat ettikten sonra yapmanız ya da sormanız gereken diğer ayrıntı ise yaptıracağınız işte seramik fayans maliyetleri konusunda nasıl bir yardımı olabileceğidir. Eğer seramik ustası ile çalışırken sadece işçilik maliyeti ödeyecekseniz muhtemelen saat ücreti ya da gün bazında ödeme yaparsınız. Malzeme ve işçilik dahil olacak bir çalışma seçeneğini tercih edecekseniz, seçim konusunda hangi seramik ve fayans firmaları ile çalıştığını öğrenmelisiniz. Maliyetler konusunda neler yapabileceği, kaç kişi ile çalışacağı, kaç günde işleri teslim edeceği gibi ayrıntıları da öğrenmelisiniz. Bu ayrıntıların hepsi size doğru fayans ustası ile çalışma şansı getirecektir.

Fayans Seçimi Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Banyo tadilat projeniz için fayans seçmek artık o kadar kolay değil. Tasarım, şekil, renk ve doku bakımından çok fazla çeşitlilik vardır ve bunaltıcı olabilir. Birkaç yıl önce, fayanslar çoğunlukla işlevsel faydaları (suya dayanıklılık, darbelere ve düşmelere dayanıklılık, düşük bakım) nedeniyle döşenmiştir, ancak günümüzde estetik etkileri de işlevleri kadar önemlidir. Bu nedenle üreticiler, ev sahiplerine gerçekten benzersiz stiller sağlamak için seçimlerini genişletti.

Trend 1: Grafik Döşeme Desenleri

İster yerde ister duvarda, her odada mükemmel vurgulu seramik karolar ! Yumuşak ince tonlarda veya cesur zıt renklerde, bu karolar için mevcut olan karmaşık desenler sizi cezbedecek ve kalbinizi fethedecek. Bu trend listemizde bir numara… Desenli karoların popülaritesi artmaya devam edecek. Metro fayanslarından seramiğe kadar, özellikle banyonuz olmak üzere grafik desenli karoların her yerde görebilir ve kullanabilirsiniz. Bu tarz, gerçekten ev sahiplerine yaratıcı yönlerine girme veya onlar için yaratıcı olmaları için bir iyi bir İzmir seramik ustası işe alma şansı veriyor. Şu anda çoğunlukla çini karoları desenli karolar için popüler bir seçim olarak görüyoruz, ancak porselen stilleri aynı şeyle çıkıyor! Bu yıl karoların her tarafında bir dizi cesur baskı ve renk görmeyi bekleyebilirsiniz.

2. Trend: Parlak Fayansların Üzerinden Geçin, Mat Yüzeyler Kalmak İçin Burada

Mat yüzeyli karoların popülaritesi bizi yeni yıla kadar takip ediyor. Yumuşak ama güçlü bir güzellik tarzına sahiptirler ve sıkıcı bir ortam yaratmazlar. Mat karoların bir avantajı, lekeleri ve su izlerini parlak karolar kadar kolay göstermemeleridir. Bu, özellikle yoğun banyolarda banyo zemini için onları ideal kılar. Düşük parlaklık, bakımını kolaylaştırır. Mat yüzeyli karoları yerleştirirken, bu karoların ışığı yansıttığı bilinmediğinden, hem doğal hem de yapay yeterli aydınlatma olduğundan emin olun.

Parlak yüzeyli karolar banyoda daha dramatik bir etkiye sahiptir. Zarif, son derece parlak bir görünüm ve his yaratma eğilimindedirler. Bu yüzden hala popülerler. Bol miktarda ışığı yansıtma ve göründüğünden daha büyük bir alan algısı yaratma eğiliminde oldukları için özellikle küçük banyolar için harikadırlar. Ancak daha fazla bakım çalışmasına ihtiyaç duydukları ve kayma tehlikesi oluşturdukları için, parlak cilalı karolar genellikle duvarlarda veya düşük trafikli banyo zemin alanlarında kullanılır. Sofistike, sade bir zerafet arıyorsanız, mat yüzeyli karolara gidin. Banyonuzda toprak gibi bir stil istiyorsanız, onlar da harikadır. Ancak, aradığınız şey biraz daha dramatik ve dikkat çekici bir şeyse, parlak cilalı fayanslar tam size göre.

3. Trend: Nötr Fayanslar (Özellikle Beyazlar)

Çağdaş tasarımlar, nötr renkleri büyük ölçüde kullanır ve bu, 2020 banyo seramik fayans trendleri için geçerli olmaya devam etmektedir. Mavi, kırmızı ve sarı gibi parlak renkler banyoda alışılagelmiş değildir ve yakın zamanda parlayan yıldız da olmayacaktır. Bunun yerine, ev sahipleri nötrlere ve özellikle gri ve kremler gibi çıplak nötrlere daha fazla aşık oluyor. Gri ve bej, tamamlayıcı nötrler olarak süper popüler hale geldi. Öyle ki, adıyla yeni bir renk ortaya çıktı ve ürün seçimlerinde öne çıktı. Öyleyse Gri ve bejin İngilizce adlarından yola çıkarak oluşturulan yeni renk “Greige” için hazırlıklı olun.

Trend 4: Daha Fazla Pizazz İçeren Metro Fayansları

Bazıları metro karolarının sıkıcı olabileceğini düşünebilir. Bu 7 cm’e 15 cm beyaz dikdörtgenler oldukça sıradan olabilir. 2020’de, karolar geleneksel boyut ve desenden ayrıldıkça metro karoları biraz daha ilginç hale gelecektir. Özellikle, bu karoların daha fazla renk, daha büyük boyut ve tipik tasarım desenlerinde (kubbe, eğimli, kemerli ve heykelsi) sunulduğunu göreceğiz. Metro karoları, 20 cmX 50 kadar büyük boyutlarda, gittikçe kalınlaşıyor ve uzuyor. Bunu zıt harç rengiyle eşleştirin ve sahne, genel tamamen beyaz görünümden harika bir geri dönüş için ayarlandı. Banyonuz için hoş bir duvar mozaiği oluşturmak için farklı karo renklerini dikey veya yatay bantlarda birleştirebilir veya farklı desenli fayanslar kullanabilirsiniz. Hepimizin arzu ettiği benzersiz banyo tasarımını elde etmek için ev sahiplerinin uyumsuz karo desenleri veya dokuları kullandığını görmek bile popüler hale geliyor. Metro karoları her türlü büyüleyici varyasyonda karıştırılıp eşleştirilebildiğinden, olasılıklar gerçekten sonsuzdur.

5. Trend: Boyutlu Fayanslar

Farklılaşan sadece fayans renkleri ve desenleri değil, üreticiler de şekillerle oynuyorlar. 2020 banyo fayans trendleri, geleneksel dikdörtgenden diğer çeşitli geometrik şekillere kadar değişiklik gösterecektir. Son zamanlarda yeniden canlanan belirli bir şekil altıgendir. Altıgen karolar her boyutta, renkte ve dokuda banyoya geri dönüyor, özellikle de benzersiz bir görünüm oluşturdukları duş zeminlerinde….

Geometrik karolar, banyonun tonunu ayarlamak için büyük ölçekte (tüm duvarlar veya tüm döşeme) kullanılabilir veya banyonun geri kalanından cesur bir pivot oluşturmak için vurgulu bir duvarda kullanılabilir. Küçük banyolarda, özellikle nötr renklerle uyumlu olduklarında mekan algısını iyileştirmeye yardımcı olurlar. Büyük banyolarda, spa alanı veya makyaj istasyonu gibi yerlerde sanatsal vurgular oluştururlar.

Sitemiz üzerinden İşinin Ehli Seramik Fayans Ustalarından Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir