Sticker Baskı Nasıl ve Nerede Yaptırılır ?

Paylaş:

Eğer siz bir işletme sahibiyseniz ürünleriniz için tasarlanan çıkartmaları yani stickerları bastırırken kesinlikle bir iz bırakmak istersiniz ve çıkartmaların bıraktığı yapışkan kalıntıyı kastetmiyoruz. Çıkartmalar bir izlenim yaratmak için tasarlanmıştır. Yalnızca tasarımın ve özelliklerin amaçlanan uygulama için uygun olmadığını öğrenmek için çıkartma siparişi vermek istemezsiniz. Neyse ki, tüm bunlar biraz öngörü ile ve kendinize doğru soruları sorarak önlenebilir. O 6 ana noktaya geçmeden önce sticker baskının nerede yapıldığını öğrenmek en iyisidir. Matbaa hizmeti içerisinde yer alan sticker baskı, sadece işletme sahibi olanların değil aynı zamanda evde üretim yapan ya da düzenli bir sistemi oturmak için kullanılan etiketlemedir. Kartvizit, broşür, el ilanı gibi birçok reklam amaçlı hizmeti veren Matbaalar, sticker baskı işlemlerinde de uzman işletmelerdir. Sticker baskı siparişi vermeden önce kendinize sormanız gereken 6 şey var.

1. Sticker’ları ne için kullanacağım?

Tüm etiketler aynı şekilde oluşturulmamalıdır. Örneğin etiketleme ve arşivleme amaçlı etiketler, paketleme ve tanıtım amaçlı etiketlerden farklı şekilde tasarlanmalıdır. Stoklar, miktarlar, boyutlar, kalıp kesimleri, yüzeyler ve diğer özellikler duruma bağlı olarak farklı olmalıdır. İyi bir baskı hizmeti, çıkartmalarınızı özel ihtiyaçlarınıza uygun hale getirmenize yardımcı olacak seçeneklere sahip olacaktır.

2. Standart mı yoksa özel şekilli çıkartmalar mı kullanmalıyım?

Özel şekilli bir çıkartma, harika bir tasarımla eşleştirildiğinde, göze çarpmakta biraz zorlanacaktır. Doğru özel şekil, başka türlü olağan bir tasarımı gerçekten “çarpıcı” yapabilir. Ancak standart şekiller de iyi bir nedenden dolayı popülerdir. Örneğin birçok logo, klasik kare, dikdörtgen, daire ve oval çıkartmalarla oldukça iyi tamamlanmaktadır. Yeni bir kalıp kesim kalıbı oluşturmaya veya oluşturmaya gerek olmadığından, kural olarak standart şekiller parça başına daha ekonomik olma eğilimindedir.

3. Profesyonel etiket baskısına ihtiyacım olacak mı?

Ekonomik bir fiyata önemli bir miktara mı ihtiyacınız var? Kalite önemli mi? Her ikisinin de cevabı evet ise, o zaman kesinlikle profesyonel etiket baskısına ihtiyacınız var. Bir kural olarak evde etiket basımı, ölçek ekonomisine ve profesyonel bir baskı şirketinin sağlayabileceği kaliteye yetişemez. Profesyonel bir yazıcı size basit etiket baskısının ötesinde teknik destek, tasarım ipuçları ve fikirler de dahil olmak üzere hizmetler sunabilir.

4. Kaliteli özel çıkartmalar alabilir miyim?

Çoğumuz için fiyat önemli olsa da, değer gerçekten gitmeniz gereken şeydir. Standartların altında bir baskı hizmetinden alınan ucuz çıkartmalar, markanızı doğru bir şekilde temsil etmeyebilir. Renklerin doğru şekilde basılması veya tasarımlarınızın kenarlarının kötü kesilmiş olması büyük olasılıkla daha az umursayamazlar. Markanız sizin için önemliyse, bu etiketler düşük bir değere sahiptir. Bu kötü yapılmış etiketler size daha kaliteli çıkartmaların sunduğu yatırım getirisini sağlamazsa, “ucuz” etiketler daha pahalı olur.

Standart bir şekilde daha fazla çıkartmaya sahip olunan zamanlar olabilir ve normal bir stok, birinci sınıf bir stoğa sahip yalnızca birkaç özel kalıp kesim çıkartmaya sahip olmaktan daha pratik olacaktır. Diğer zamanlarda bunun tersi doğru olabilir. Anahtar, etiketlerinize tam olarak ne için ihtiyacınız olduğunu anlamaktır. Bundan sonra, özel uygulamanız için size en fazla değeri veren özellikleri seçme meselesidir.

5. Boyuta göre kesilmiş etiketleri seçmeli miyim?

Her iki format da diğerinden daha iyi değildir. Her ikisi de farklı nedenlerden dolayı uygun olabilir. Boyuta göre kesilmiş etiketleri dağıtmak çok daha kolaydır, ancak başa çıkılması gereken gevşek yapraklar olmadığından, rulo etiketlerin saklanması, soyulması ve dağıtılması çok daha kolaydır.

Belirli özellikler yalnızca rulo halinde veya ebatlı olarak mevcuttur. Örneğin, 250 etiketin altındaki miktarlar yalnızca ebatlı olarak sipariş edilebilir ve dokulu veya şeffaf etiketler yalnızca rulo halinde sipariş edilebilir. Olası etiket seçenekleri hakkında daha fazla bilgi isterseniz, müşteri hizmetleri ekibimizi arayın.

6. Profesyonel bir tasarımcı tutmalı mıyım?

Sticker baskılar özel çalışma gerektiren ürünlerdir. Deneyimli bir grafik tasarım uzmanının çıkartmalarınızı oluşturması, düzenler, karakter aralığı ve genel denge gibi doğrudan çözemeyeceğimiz sorunlarda yardımcı olabilir. Aynı zamanda fikirler ve tasarım konusunda bir grafik tasarımcı beklediğinizden farklı yaratımlarla sizlere hizmet verebilir. Bir çok matbaa aynı sticker baskı hizmetlerinin yanı sıra grafik tasarım hizmetlerini de birlikte vermektedir. Bu anlamda iyi bir matbaa ile çalışmak sticker baskı ihtiyaçlarınızı tek bir noktadan halletmenizi de sağlayacaktır. Bu yüzden zaman sizin için önemliyse profesyonel matbaa ile çalışmanın daha iyi olacağını siz de fark edeceksiniz.

Eğer sizinde sticker baskı, kartvizit, broşür gibi ürünlere ihtiyacınız varsa gecikmeden sitemiz üzerinden En İyi Matbaa Baskıcılara Hemen Ulaşıp Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir