Tadilat Yaptırmadan Önce Piyasa Araştırması Yaptınız mı ?

Paylaş:

Evinizin tadilatında yapılması ve yapılmaması gerekenler evinizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilir ve hatta satış değerini artırabilir… Tadilat denilince mutfak yenilemek veya bazı duvarları yıkmak ve oturma odanızı genişletmek hakkında düşünmenizi sağladı mı? Yalnız değilsiniz. Araştırmalar, 2019’da ev sahiplerinin ev iyileştirme ve onarımlarına geçen yıla göre % 5 artışla para ayırdığı ortaya çıktı.. Motivasyonları genellikle iki yönlüdür: yaşadıkları alanı geliştirerek hayatlarını biraz daha güzel hale getirmek ve evlerinin değerini korumak.

Buna ek olarak, ev sahipleri çoğu zaman konut fiyatlarına birçok alanda yükselen konut fiyatları ile daha istekli hale geldi. Ve doğru türdeki bir tadilat, evinizi daha değerli hale getirmeye yardımcı olabilir. Ancak, orta derecede iddialı bir yenileme projesinin bile pahalı ve zaman alıcı olabileceğini unutmayın.

Tadilat hizmetleri araştırmaya ve boya renklerini seçmeye başlamadan önce, zamanınızın ve paranızın iyi harcanacağından ve projenizin sadece stres seviyenize değil, evinizin değerine katkıda bulunacağından emin olun. İşte birkaç doz ve dikkate almayın.

Yenilemek mi, yenilememek mi?

İlk olarak, bölgenizdeki benzer evlere göz atın. Evinizi satışa çıkarırsanız karşılaştırmalı olarak sıkıntı yaşar mısınız? Ortalama olarak kaç tane banyo ve yatak odası var? Çoğunun gurme mutfakları ve bitmiş bodrumları var mı? Bu duruma ayak uydurmak istediğinize veya ihtiyacınız olduğuna karar verirseniz, evinizi satarken önerilen yenilemenizin maliyetini telafi etme olasılığının ne kadar düşük olduğunu görmek için biraz araştırma yapın. Sonunda bu maliyetleri telafi edememeniz sizin için ne kadar önemli olurdu?

Alternatif olarak yeni bir eve taşınma olasılığına açık olu.

Tadilat seçeneklerinizi fiyatlandırdıktan sonra, maliyetin ve rahatsızlığın kazançlardan daha ağır bastığını fark ederseniz, zaten istediğiniz olanaklara sahip bir ev aramayı düşünebilirsiniz. Devam etmeye karar mı verdiniz? Şimdi, ev yenileme için nasıl ödeme yapacaksınız?

Herhangi bir yenileme projesiyle, eğlenceli kararlara kapılmak kolaydır. Cihazlarınızı, mobilyalarınızı , renklerinizi ve dekorunuzu seçmek keyifli şeylerdir. Ama çok fazla taşınmadan önce, mali durumunuzun iyi olduğundan emin olun.

Bütçe olmadan başlamayın

Tadilat işlerinde tam olarak ne kadar harcama yapmak istediğinizi belirlemek önemlidir. “Kapsam sürünmesi” olarak bilinen ve bunlardan birazını eklediğiniz çok yaygın bir fenomen var ve bunu bilmeden önce bütçeniz ana önemli unsurdur. Bütçenizi bilmek ve ona sadık kalmak bazı şeyleri karşılayabileceğiniz konusunda erken belirlemenize ve daha sonra hayal kırıklığını ve finansal stresi önlemenize yardımcı olacaktır.

Araştırma finansman seçenekleri yapın

Yenilemeniz için biriktirdiğiniz parayla ödeme yapmıyorsanız, para ödünç almanız gerekir. Bir ev sermayesi kredi limiti cazip bir seçenek olabilir, bu da masraflarınızı geldikçe ödemenizi sağlar. Evinizde yeterli öz kaynağa sahipseniz ve mevcut ipotek faiz oranınız yeni bir ipotek için oranlardan yüksekse, nakit çıkışını da yeniden düşünebilirsiniz. Evinize karşı borçlanmak istemiyorsanız, sınırlı süreli,% 0 APR finansmanı veya geri ödeme sunan ödül programları da dahil olmak üzere geleneksel banka kredilerine veya kredi kartı promosyonlarına bakın.

Paranız en iyi nasıl harcanıyor?

Hangisi ev geliştirme paranızın daha iyi bir kullanımı mıdır? Servis edilebilir ama biraz eski bir mutfağı güncellemek veya bir ev dolusu eski, cereyanlı pencereyi değiştirmek mi? Sonunda sattığınız zaman, potansiyel alıcılar yeni bir mutfağı sevebilir, ancak göze çarpan yapısal sorunlara karşı sapmaları muhtemeldir.

Kaliteli yapısal iyileştirmelerin değerini küçümsemeyin.

Sidinginizi yeniden yapmak, bir ana yatak odası takımı eklemek kadar hoş ve seksi olmayabilir, ancak satış zamanı geldiğinde oldukça çekici olabilir. Remodeling ’in 2019 Maliyet ve Değer Raporuna göre, yeni dış cephe kaplaması başlangıç ​​maliyetinin (ortalama olarak) % 75,6’sını telafi edebilir.

Anında değer katan küçük projeler arayın.

 Ön kapınızı daha kaliteli bir versiyonla değiştirmeyi düşünün. İlk izlenimler önemlidir ve kapı, arkadaşlarınızın ve komşularınızın ve potansiyel alıcıların evinize yürüdüklerinde fark ettikleri ilk şeydir. Eğer tadilat projenizi bir iç mimar ile de çalışabilirsiniz. Bu da size zaman kazandırırı ve stresli ortam yaşamanızı engeller. İç mimar fiyatları yüksek olsa da en iyi iç mimarla çalışarak gözünüzün arkada kalmaması önemlidir.

Uzmandeposu.com ’da ister iç mimar arayışınız olsun, ister tadilat hizmetlerine bir tıkla ulaşabilir, evinizde ekspertiz yaptırabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir