Taşınırken 10 Ev Toplama Tekniği

Paylaş:

Taşınma için önceden planlama ve organize olma, daha az stres ve kutlamak için daha fazla zaman demektir. Yeni bir eve taşınmak heyecan vericidir, yeni bir başlangıç, yeni fırsatlar ve yeni yerinizi kendiniz organize etme şansını elde edersiniz. Bu, zaman zaman sizi nasıl olacak sorusunu düşündürtse de neyse ki, herhangi bir tatsızlıktan kaçınmanın bir çok yolu var. Erken başlayın, bir plan yapın ve kendiniz için kolaylaştırmak için elinizden geleni yapın. Taşınmanızı stressiz hale getirmek için en iyi on ipucunu sizler için derledik.

İpucu 1: Erken bir kaldırma firması seçin

Ne zaman taşınmayı planladığınıza bağlı olarak, bir tarihte rezervasyon yapmanın zor olduğunu görebilirsiniz. Sonuçta, çoğu insan hafta sonlarında, okul tatillerinde veya banka tatillerinde hareket etmeye çalışır ve kendilerine ekstra zaman verir. Yakalanmayın – önceden planlayın. Bir nakliyat firması seçmek, yaptığınız diğer tüm seçimlerle karşılaştırıldığında kolay görünebilir, ancak profesyonelleri seçmek önemlidir. Öğeleriniz seçtiğiniz şirkete bağlıdır ve öğelere veya mülke zarar vermekten kaçınmak ya da beklediğinizden daha fazla ödeme yapmak için araştırmanızı yapmanız önemlidir. Önceki müşterilerin incelemelerine bakın, taşınma teklifinizin neler içerdiğini kontrol edin ve firmanın bir değerleme yapmaktan memnun olup olmadığını sorun – bu, birilerinin ne kadar şeyiniz olduğunu değerlendirmek ve evinizin doğru olduğundan emin olmak için birisinin evinize geleceği anlamına gelir.

2. İpucu: Liste oluşturma

Taşınma hamlenize kadar koşarken hatırlanacak çok şey var gibi gelebilir – sonuçta, gerçek yaşam hareketli planlarınızla birlikte devam eder. Taşınma stresini önlemek için, yapmanız gereken her şeyin bir listesini yapın ve zaman çizelgenizi düşünün. Sadece teklifinizi kabul ettirmiş ve tamamlanmasından aylar sonra olabilirsiniz. Ancak bu, hazırlanmak için hamlenizden önceki haftaya kadar beklemeniz gerektiği anlamına gelmez.

 3. İpucu: Deklanşör önceden

Evinizi taşımadan önce eski, istenmeyen veya gereksiz herhangi bir eşyadan temizlemek size zaman kazandırabilir, aynı zamanda paradan da tasarruf ettirebilir. İhtiyacınız olmayan şeyleri bağışlayarak, geri dönüştürerek veya atarak, taşımanız gereken şey miktarını azaltırsınız. Ne kadar az eşyaya sahip olursanız, minibüs o kadar küçük olur ve taşınma ekibiniz için daha az saat gerekir. Hareket halindeyken paradan tasarruf etmenin basit yolu, yalnızca yeni evinize ulaştığınızda atacağınız şeyleri taşımak için ödeme yapmaktan kaçınmaktır!

İpucu 4: Bir paketleme planı yapın – ve erken başlayın

Ambalaj her zaman düşündüğünüzden daha uzun sürer, bu yüzden mümkün olan en kısa sürede başlamak daha iyidir. Artık ihtiyacınız olmayan her şeyi temizlediğinizde, en iyi şey en az kullandığınız odalardır. Bu odaları paketlemek ve kutularını saklamak için kullanmak hayatınızı en az bozacak ve mümkün olduğunca çok şey yapmanıza izin verecektir. Kutuları etiketlerken, üstteki içeriği ‘mutfak eşyaları’ gibi özetlemek kolaydır, ancak ambalajı açmaya öncelik vermeniz gerektiğinde size yardımcı olmayabilir. Kutuyu, yeni evinize girmeyi planladığınız oda ile etiketleyin ve içerdiği öğelerin birkaçını işaretleyin, böylece ne içerdiğini öğrenin. Kutuları fazla paketlememeye çalışın! Onları doldurmak cazip ama ağır eşyalar için küçük kutular ve daha hafif olanlar için büyük kutular kullanmaya çalışın. Aksi takdirde kutunun parçalanması ve taşıdığı kişiye zarar vermesi ve eşyalarınıza zarar vermesi riskiyle karşı karşıya kalırsınız.

5. İpucu: Neleri hareket ettiremeyeceğinizi düşünün

Nakliyat firmasının taşımayacağı bazı şeyler var. Bunlar arasında tehlikeli maddeler, toprak bulunan bitkiler, boya tenekeleri veya kimyasallar sayılabilir. Bitkilerinizi geride bırakmaya dayanamıyorsanız, toprağın çoğunu dışarı çıkarmak, bitkiyi plastikle paketlemek, böylece arabanıza taşımak isteyebilirsiniz.

İpucu 6: Evraklarla Uğraşmak

Kolay erişim sağlamak için pasaport, ev işleri, vasiyetnameler ve sigorta kağıtları gibi tüm önemli belgeleri tek bir kutuda veya dosyada saklayın. Bu daha sonra kaybetmeyeceğiniz bir yere yerleştirilmelidir. Önemli belgelerin bir USB’ye veya Dropbox gibi bulut depolama alanına tarayarak ve kaydederek elektronik kopyalar oluşturmak da iyi bir fikir olabilir, böylece her zaman erişebilirsiniz.

İpucu 7: Yardımcı Programları Düzenleme

Son sayaç okumalarını almayı unutmayın bu her şeyi çok daha kolay hale getirecek. Telefonunuzla fotoğraf bile çekebilirsiniz, böylece notlarınızı kaybetmezsiniz. Önceden yeni geniş bant sağlayıcılarına kaydolabilir ve gaz, elektrik ve suyu unutmayın. Bunu önceden düzenlemek, ödemeniz gereken son faturaları hesaba katabileceğiniz anlamına gelir.

İpucu 8: Temizlemek için zaman ayırın

Yeni evinizin anahtarlarını alıp eski evinizi terk ettiğinizde biraz örtüşmeyi ayarlayabilirseniz, stres seviyelerinizde dünyayı fark edebilirsiniz. Yeni evinize biraz daha erken girmek, onu tam olarak değerlendirebileceğiniz ve mobilyalarınızı taşımadan önce iyi bir temizlik yapabileceğiniz anlamına gelir. Taşınma gününüzden önce temizlik malzemelerinizi ayrı tuttuğunuzdan emin olun, böylece paketlenmiş olarak teslim edilmez. Tüm kutularınız ve mobilyalarınız gelmeden evi iyice temizlemek, taşınma gününde kötü sürprizlerin olmayacağı anlamına gelir. Taşınmanızdan birkaç gün önce erişiminiz varsa, herhangi bir teslimatın önceden yapılmasını ayarlayabilirsiniz. Yeni beyaz eşyalar sipariş ediyorsanız veya panjur, halı veya başka bir şey için ölçmeniz gerekiyorsa, boş alandan yararlanın ve rezervasyon yaptırın.

İpucu 9: Taşınma günü için hayat kitini paketleyin

Taşınma gününüzden önce, taşınma günü için bir hayatta kalma temel paketi hazırladığınızdan emin olun. Bu, sizi ve ailenizi tuvalet malzemeleri, telefon şarj cihazları, su şişeleri, atıştırmalıklar ve sıcak içecekler gibi gün boyunca (ve ilk gece) yaralanmayacak gerekli maddeleri içerecektir. Bu yoğun günde iyi beslenmenizi ve susuz kalmanızı önlemeyi sağlayacak sarf malzemelerine kolay erişimin olması ve sonunda her şeyin hazır olması, böylece doğrudan yatağa dinlenmek için gidebilmek adına önemlidir.

İpucu 10: Yavaş gidin

Taşınma günü çok önemli – her şeyin mümkün olan en kısa sürede yapılmasını isteyeceğinizi biliyoruz, ancak yorucu olabilir. Ne kadar yapmak istediğinize dair gerçekçi beklentileriniz var – ilk gece tüm evinizi açmanız pek olası değildir. Hareketli gün hayatta kalma kitinizi elinizde tuttuğunuzdan, soğuk içeceklerin, çaylar ve kahveler için ihtiyacınız olan her şeyin ve enerjinizi korumak için atıştırmalıkların bulunduğundan emin olun. Kendinizi yıpratmamak için öğle ve akşam yemeklerinde mutlaka durun. Ve dinlenin.

Tamamen paketlerinizi açıp yeni evinizi istediğiniz gibi görünmesi zaman alacaktır, bu nedenle her şeyin hemen bir araya gelmesi gerektiğini düşünmeyin. Rahatlamak ve gevşemek için zaman ayırın – bir paket servisi olan restoran ile ilk gecenin tadını çıkarın veya arkadaşlarınızla dışarı çıkın. Hayatınızın ambalajların etrafında dönmesi gerekmez. Yatağınızı taşındığınız günün sonunda inşa edip kurduğunuz sürece, geri kalanı bekleyebilir!

Sitemizden, En İyi Evden eve Nakliyat Firmalarına Ulaşabilir Fiyat Teklifleri Alabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir