Taşınırken Eşyalarınız İçin Alabileceğiniz En İyi Önlemler

Paylaş:

Taşınmaya karar verdiyseniz, yeni bir ev yeni bir hayat mottosuyla planınızı yapmaya başlayabilirsiniz. Yeni bir eve taşınırken eşyalarınızı hiçbir şekilde zarar görmeden taşıyabilmek için bazı önlemler almalısınız.

Her şeyden önce taşınacağınız evin hazır olduğundan emin olmalısınız. Yani elektrik veya su tesisatından, boya badana işlerine kadar tüm işler bitmiş olmalıdır. Yeni mekân hayalinizdeki gibi hazır olduğunda taşınma planını yapabilirsiniz.

Taşınırken size yardımı olacak bazı ipuçları vermek isteriz. Böylece taşınma sürecini çok daha rahat ve sorunsuz geçirebilirsiniz. İşte yeni bir eve taşınırken en baştan almanız gereken önlemler:

• Eski evden yeni eve gidecek eşyaların listesini yapın

• Eşyaları kullanım amacı ve yerleşim alanına göre kategorilere ayırın

• Yeni eve götürülmeyecek eşyaları paketleyip dışarı çıkarın

• Kategorilere göre kolileri isimlendirin (örneğin; mutfak gereçleri, kitap.. vb.)

• Elektronik eşyaları kendi kutularında taşınmasına özen gösterin

• Kırılabilecek eşyaların olduğu kolilere “kırılabilir” ibaresini ekleyin

• İlk önce kırılabilecek eşyaları kırılmayı önleyecek şekilde paketleyin ve ayırın (balonlu köpük gibi malzemeler kullanabilirsiniz)

• Mobilyaları battaniye ile kaplayıp streç filmle sarın

Ev taşıma her zaman zor bir süreçtir. Bu süreci kolay şekilde atlatmak için konusunda uzman profesyonel nakliye firmaları ile çalışmak, işlerinizi çok kolaylaştıracaktır. Ayrıca profesyonel firmalar eşyaların hasarsız taşınmasından kurulmasına kadar her aşamada uzman ekiplerle çalıştıklarından garantili işler sunarlar.

Tüm malzeme ve aksesuarları da beraberinde getiren evden eve nakliyat firmaları profesyonel ekipleri, kolileme ve paketleme işleminden başlayarak tüm süreçleri adım adım organize ederek sorunsuz bir şekilde sizi bir evden diğerine kolayca taşırlar.

Profesyonel Nakliye Hizmeti Alarak Eşyalarınızı Hasarsız ve Güvenli Taşıyın

Ev taşıma sürecinde profesyonel nakliye hizmeti almak sizi büyük bir yükten kurtarır. Profesyonel nakliyede her eşya için özel paketleme ve taşıma planı yapılır. Sizin listenize göre nakliye çalışanları eşyaları kategorilerine göre uygun ambalajlara koyar

Ancak sadece taşıma işlemini evden eve nakliyat firması gerçekleştirecek paketleme ve kolileme işleminizi kendiniz yapacaksanız alacağınız koli, paketleme aksesuarları gibi ayrıntılara daha çok dikkat etmelisiniz. Çünkü taşınma esnasında herhangi bir kaza durumunda sorumluluk size ait olacaktır. Evden eve nakliyat firmaları bu durumda sadece personel hatasından ya da trafikte gelebilecek kazalarda sigorta kapsamında davranacaktır.

Kısacası tüm eşyalarınızın taşınma esnasında sigorta kapsamına girmesini istiyorsanız mutlaka tam taşınma olarak da adlandırılan kolileme ve paketleme ve yerleştirme-montaj gibi evden eve nakliyat firmasının verdiği tüm hizmetleri dahil etmelisiniz.

Nakliye

Mobilyalar için profesyonel nakliyede özel hasar alma önleyici taşıma teknikleri uygulanır. İşinde uzman bir nakliye firması seçerek kısa sürede eşyalarınızı kusursuz güvenceyle taşıyabilirsiniz. Nakliye hizmeti alsanız da unutmayın ki eşyalarınızı en iyi siz tanıyorsunuz. Eşyalarınızla ilgili nakliye çalışanlarını iyi bilgilendirin. Hazır eşya kolileri talep edebilirsiniz. Mutfak için banyo için özel koli seçenekleri olur.

Taşınacak eşyalar için listeleme yapmak çok önemli. Bunu unutmayın. Taşınmaya başlamadan önce listeniz hazır olsun. Nakliye firmasının gelip keşif yapmasını isteyin. Üst katlarda oturuyorsanız asansörlü taşıma hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Evden eve nakliyat özellikle şehirlerarası olacaksa profesyonel firmalar ile çalışmak hızlı ve güvenli taşınmanın önemli unsurudur.

Şehirlerarası Taşınma Hizmeti

Üzerinde durulması gereken bir konu olan şehirler arası evden eve nakliyat hizmeti daha da komplike bir iştir. Ve bu işin tamamen profesyoneller tarafından gerçekleştirilmesi çok önemlidir. Bir anlamda zorlu bir süreç olan şehirlerarası taşınma hata kaldırmayan bir taşınma çeşididir. Çünkü herhangi bir hata size bir hayli pahalıya mal olabilir. Özellikle unutkanlıklar konusunda dikkatli olunmalıdır. Eşya unutulması, o eşyanın size ulaşmasının zaman hem de bir maliyet oluşturacağını hesaplamalısınız. Bir şehirden bir başka şehre taşınıyorsanız bir başka unutkanlık çeşidi olarak ayrıldığınız evin elektrik, su, internet gibi sayaçlarının sonlandırılması işlemidir. Bu da size maliyet olarak dönebilir. Bu yüzden şehirlerarası taşınmalarda planlı çalışmak çok önemlidir.

UzmanDeposu.com sitesi üzerinden nakliye firmalarına ulaşabilir, güvenle değerlendirebilirsiniz. Karşınıza çıkan güvenilir firmalara taşınma ile ilgili her şeyi sorabilirsiniz.

Paylaş:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir